0

Doğal Cilt Bakımında Bitkilerin Cilde Faydaları

bitkilerin cilde faydalarıDoğal cilt bakımı nasıl yapılır diyenler için bu yazımız içerisinde, bitkilerin cilde faydalarından söz edeceğimizi, ve doğal cilt bakımı için hangi bitkinin ne amaçla kullanılması gerektiğini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de doğal cilt bakımında bitkilerin cilde faydaları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor, ve hangi bitkinin ne amaçla kullanıldığını öğrenmek istiyorsanız, hemen bakalım doğal cilt bakımı nasıl yapılır, ve hangi bitki neden kullanılır:


Peygamber çiçeğinin cilde faydaları: Göz kızarıklığına iyi gelen peygamber çiçeğinin, şiş, ve yorgun olan göz kapaklarına da iyi geldiğini belirtmemiz gerekmektedir.
Papatyanın cilde faydaları: Cildi temizleme, ve dezenfekte etme etkisi bulunan papatyanın cilde faydaları arasında dinlendirici etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Doğal cilt bakımında papatya aynı zamanda, cilde yoğun kan akışını önleme özelliğinden dolayı da kullanılmaktadır.
Kılıçotunun cilde faydaları: Bitkilerin cilde faydaları arasında kılıçotunun cilde faydalarını anlatmaya başladığımızda, cilt yanıklarını kapatmasından; ve bunun yanında, yaraları iyileştirici etkisinden söz etmemiz gerekmektedir.
Mürverin cilde faydaları: Alerji nedeniyle pütürleşmiş olan, ve bunun yanında tahriş olma etkisi de gösteren mürverin cilde faydaları arasında, temizleme özelliğinden de söz etmek gerekmektedir. Cildi güçlendiren bir etkiye sahip bulunan bitkilerin cilde faydaları arasında yer alan mürver, aynı zamanda ferahlatma özelliğine de sahip bulunmaktadır.
Çayın cilde faydaları. Cildi hafifletici bir etkisi bulunan çayın cilde faydaları arasında ciltte yoğun kan akışını önleme özelliğinden de söz etmemiz gerekmektedir. Güneş yanıklarına karşı olumlu etkisi bulunan çayın cilde faydaları arasında kızarık; ve yorgun gözlerin sağlıklı görünümü için de doğal cilt bakımında kullanıldığından söz etmemiz gerekmektedir.

<


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Almina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.