0

Doğal Cilt Bakımında Doğal Cilt Temizliği

doğal cilt temizliğiBu yazımızda sizlere, doğal cilt bakımı için, doğal cilt temizliğinden söz edeceğimizi, doğal cilt temizliği nasıl yapılır, ve doğal cilt temizliği nasıl yapılmalı şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Doğal cilt bakımı kapsamında belirteceğimiz doğal cilt temizliği ile ilgili bu bilgiyi, ve doğal cilt temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtı için önereceğimiz uygulamayı gün sonunda uygulamanız tavsiye edilmektedir…


İlk olarak makyajınızı temizlemeniz gerekmektedir, ve bu sırada dikkat etmeniz gereken detay burun kanatlarınızdır. Buralarda bulunan fondötenin temizlenmesinin zor olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Doğal cilt bakımında ize, kimyasal içerikli kozmetiklerin cildimizden tam anlamı ile uzaklaştırılmış olması gerekmektedir.
Doğal cilt temizliği nasıl yapılmalı? Doğal cilt temizliği sırasında kirlenmemesi adına, üzerinizdeki elbiseleri çıkartarak, önemsiz bir kıyafet giyin. Saçlarınızın ise bozulup dağılmaması için bir bant yardımı ile geriye atın. Daha sonra bir tencere alın, içerisini su ile doldurarak kaynatın. Ardından, kaynamış olan su içerisine, eczaneden temin edeceğiniz sıvı kafurun ortalama olarak yarısından fazlasını boşaltın. Yüzünüzü bir havlu ile kapatarak, tencerenin içerisinde bulunan kaynamış kafurlu suya doğru eğilin. Su soğuyana kadar bu şekilde bekleyip, ardından da kuru bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Bu sırada, cildinizde bulunan ölü deri, siyah noktalar yok olacak, ve zehirler atılacaktır.
Daha sonra, doğal cilt bakımı için elinize bir pamuk parçası alın, ve yukarı doğru cildinize uygulayacağınız masaj ile yüzünüzü silin.

<


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Almina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.