0

Doğal Cilt Bakımında Yumurta İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

yumurta ile cilt bakımıBu yazımızda sizlere, doğal cilt bakımında, yumurta ile cilt bakımından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yumurta ile cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını, doğal cilt bakımı bilgileri arasında, yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de yumurta ile cilt bakımı yapmak istiyor, ancak yumurta ile cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Doğal cilt bakımı, ve yumurta ile cilt bakımı için, yumurta ile cilt bakımı nasıl yapılır? İlk olarak bir yumurtanın katı halde haşlanması gerekmektedir. Haşlanması gerçekleşen yumurtanın kabuğu hemen soyulmalı, ve ardından, yumurta sıcak iken, yumurta ile cilt bakımı yapılmaya başlanmalıdır. Bunun için, kabuğu soyulan yumurtanın, çok ince bir bez içerisine sarılması, ve yüzde, dairesel hareketler uygulanarak dolaştırılması gerekmektedir.
Alnın sol köşesinden sağ köşesine doğru, bez içerisindeki haşlanmış yumurta dairesel bir şekilde ilerletilmelidir. Ardından yumurta yeniden ortaya getirilir; ve iki gözün ortasındaki kaş kıvrımı, sonrasında da gözlerin kenarlarına uygulanır. Ardından, hızlı bir şekilde, çok ince olan, ve çabuk yıpranan göz kapaklarına uygulanması gerekmektedir. Göz altlarına da hızlı bir şekilde uygulanan yumurtanın, sonrasında burun üzerine getirilmesi gerekmektedir.
İlk olarak burnun üst köşesi, sonrasında da alt kısımlarına doğru uygulanan yumurtanın, iki burun kanadının birleştiği yere; ve burun kenarlarına da uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Sonrasında ise dudakların alt, ve özellikle de üst kısımlarına uygulanan yumurta, bunun ardından da yanaklara uygulanır. Dairesel hareketlerin uygulanmasının gerekliliği unutulmamalıdır. Ve sol yanaktan sağ yanağa geçerken, yumurtanın yüzden kaldırılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.
Kulak kenarlarına doğru da getirilen yumurta, daha sonra çene altına, ve sonrasında da boyuna uygulanmalıdır. Daha sonra tüm yüzde unutulan herhangi bir yerin kalmaması adına, yumurtanın yüz çevresinde uygulanması gerekmektedir. Sonrasında ise, ılık su ile ıslatılmış pamuk yardımı ile yüzün silinmesi, ve yumurtaların alınması gerekmektedir.
Bu şekilde gerçekleştirilen yumurta ile cilt bakımının, iki haftada bir sefer uygulanması, kırışıklıkların tedavisi için doğal cilt bakımı uygulayan kişilerde büyük yarar sağlayacaktır…

<


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Almina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.