0

Evde Ağda Uygulaması Ağda Yaptıktan Sonra Kızarıklık Nasıl Geçer?

evde ağda uygulamasıBu yazımızda sizlere, evde ağda nasıl yapılır, ve evde ağda nasıl pişirilir sorularının yanıtları arasında yer alan evde ağda uygulaması ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde ağda nasıl yapılır; ve evde ağda nasıl uygulanır diyor; evde ağda uygulamasını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Evde ağda uygulaması için gerekli malzemeler:
Bir çorba kaşığı limon suyu
Bir çorba kaşığı bal
İki çorba kaşığı şeker
Evde ağda nasıl yapılır; ve evde ağda nasıl pişirilir diyenler için şimdi de, bu malzemelerin nasıl kullanılacağına bakalım:
İlk olarak şeker, bir tavanın içerisinde, kısık ateşte, hafifçe sarartılır. Sonrasında içerisine limon suyu, ardından da bal ilave edilir, ve tüm bu malzemelerin karıştırılarak, çok katı, ya da sıvı olmayan bir hamur elde edilir. Ardından da sıcak suyun bulunduğu bir kap içerisine konularak bir süre bekletilir.
Evde ağda uygulaması için bu arada cildin güzelce temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra ise deri üzerine, ince bir tabaka halinde tatlı badem yağı uygulanır. Sonrasında ise bir spatula yardımı ile, ince bir tabaka halinde, hazırlanan ağdanın sürülmesi gerekmektedir. Sonrasında ise, oluşan tabakayı cildinizden tek bir seferde, tüylerin çıktığı yönün tersine doğru çekmeniz gerekmektedir.
Ağda yaptıktan sonra kızarıklık nasıl geçer? Bunun için, evde ağda uygulaması öncesinde, bir poşet papatya çayını hazırlamalı, ve soğumaya bırakmalısınız. Soğuyan papatya çayını, ağda yaptıktan sonra kızarıklık nasıl geçer dediğiniz bölgeye soğuk bir şekilde kompres yaparak uygulamanız gerekmektedir.

<


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Almina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.